Dary trafiły do mieszkańców Zaporoża! Ta pomoc była możliwa dzięki Waszemu wsparciu. Dziękujemy!

Kupiliśmy m.in. po 500 kilogramów cukru, mąki, ryżu, kaszy i soli, po 500 puszek pasztetu, konserwy mięsnej, kukurydzy, groszku, fasoli, 500 opakowań makaronu i 500 litrów oleju. Wsparcie otrzymało 400 osób. Byli oni bardzo wdzięczni za otrzymane jedzenie.

W minionym tygodniu Witold Garbacki, wolontariusz misyjny i Cezary Ziemak, który z ośrodkiem związany jest od dawna, zawieźli zakupione dary. W Zaporożu pomoc humanitarną udziela i koordynuje biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło. To z nim kontaktowali się nasi wolontariusze i byli pod wielkim wrażeniem jego otwartości, pracy i osobowości.

Po powrocie powiedzieli, że im dalej jechali na wschód, tym było puściej. Choć linia frontu znajduje się 50 km od Zaporoża, to w mieście w czasie pobytu Witka i Czarka było spokojnie. Mieszkańcy mają poczucie, że są dobrze chronieni. Na ulicach było niewiele osób, ale wszystko funkcjonowało normalnie.

Dziękujemy wolontariuszom za ich odwagę i chęć niesienia pomocy. W kilka dni pokonali ok. 3 000 kilometrów, a to nie pierwsza, i pewnie nie ostatnia, ich wyprawa z pomocą humanitarną do Ukrainy.