44940 zł
cel 44800 zł

257
wspierających

Zadaszenie kaplicy misyjnej w dzielnicy Kassai w Sarh w Czadzie

W Sarh mieszkańcy chcieli wybudować kaplicę. Rozpoczęli prace, ale przez sytuację finansową musieli ją przerwać. Do zakończenia kaplicy brakuje dachu i wyposażenia. Pomóżmy! Wspieraj Projekt 704!

W dzielnicy Kassai należącej do parafii salezjańskiej, miejscowi wierni z zapałem rozpoczęli budowę kaplicy. Chcieli w każdą niedzielę uczestniczyć we Mszy Świętej, bo dotarcie na placówkę misyjną jest dla nich trudne. Problemem jest odległość, ponieważ nie mają samochodów. W kaplicy oprócz Mszy świętych prowadzone będę katechezy w ramach programu duszpasterskiego małych wspólnot kościelnych.

Gdy mieszkańcy wybudowali fundamenty i ściany, okazało się, że wyczerpały się ich finanse. Chcemy im pomóc! Za zebrane środki wykonamy: konstrukcję stalową, pokrycie dachu blachą, opłacimy robotników, wykończymy wnętrze kaplicy oraz zakupimy ławki, ołtarz i ambonę.

Salezjanie przybyli do Czadu w 1995 roku, a pierwszą placówkę otworzyli właśnie w Sarh, które bardziej przypomina rozciągniętą wzdłuż drogi wioskę niż trzecie co do wielkości miasto w kraju. Mieszka tam ok. 120 tys. mieszkańców. Misja w Sarh, podobnie jak we wszystkich innych miejscach w Afryce służy najbardziej potrzebującym, wspiera działanie młodych oraz kształtuje duchowo. Salezjanie prowadzą tam parafię, przedszkole, szkołę podstawową, gimnazjum oraz oratorium.

Pomóżmy mieszkańcom Sarh, którzy z zapałem i entuzjazmem rozpoczęli budowę kaplicy! Będą oni nadal wspierać rozpoczęte dzieło i pomogą w dalszych pracach. Wspieraj Projekt 704.

Za projekt odpowiada ks. Jan Hübner