Już w tą niedzielę, 8 września, Telewizja Polska wyemituje pierwszy z cyklu reportaży „Misja Bangladesz” o pracy księdza Pawła Kociołka.Zapraszamy do oglądania w TVP 1, o godz. 12.45, po programie Między Ziemią a Niebem. Pierwszy odcinek zatytułowany jest „Wioska z rzeką”.

Ksiądz Paweł Kociołek od 9 lat oddaje swoje serce i czas ludziom w jednym z najbiedniejszych krajów świata. Niosąc Chrystusa, zmienia trudną codzienność Bengalczyków.

Bangladesz to jedno z najuboższych, najgęściej zaludnionych i najsłabiej zurbanizowanych krajów świata. Około 50 milionów ludzi żyje poniżej progu ubóstwa (za mniej niż 1,25 dolara dziennie). Prawie 5 milinów dzieci w wieku od 5 do 15 lat zmuszana jest do pracy.

Tam, gdzie dociera ks. Paweł, zmienia się powoli ich rzeczywistość. Od 2013 roku w ramach pomocy misji salezjańskiej w Bangladeszu zrealizowaliśmy 16 Projektów Misyjnych na łączną kwotę ponad 700 tys. złotych. Ks. Paweł zbudował kościoły, szkoły, centra młodzieżowe, zapewnił wyżywienie, lekarstwa i ubrania. Potrzeby wciąż są ogromne.

– W 2019 roku wysłałem kolejnych ośmioro dzieci ze slumsów do różnych internatów. Te dzieci nie uczyły się, teraz mieszkają w internatach, chodzą do szkoły, uczą się. Chcę im dać szansę na to, aby w przyszłości zdobyli pracę i zmienili swoje życie – opowiada ks. Paweł.

W październiku z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego zapraszamy do udziału w kampanii, którą organizujemy razem z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym Młodzi Światu. Jednym z głównych celów będzie pomoc mieszkańcom Bangladeszu. Szczegóły wkrótce.