Opowieści ks. Pawła o Angoli

9 lutego zorganizowaliśmy kolejne spotkanie z misjonarzem. Tym razem gościem był ks. Paweł Libor, który 10 lat spędził w Angoli.

Misjonarz opowiedział o jednym z najmniej znanych i najbardziej niebezpiecznych krajów Afryki. Przez długoletnią wojnę w Angoli do dziś na polu zakopane są miny, które uniemożliwiają w wielu miejscach uprawienie ziemi. Czasami podczas prac mieszkańcy tracili życie lub stawali się kalekami. To jeden ze skutków toczonych walk, z którymi muszą się zmagać. Kolejną trudnością jest panująca w kraju bieda. Mimo bogactwa złóż naturalnych Angola zmaga się z gigantycznym kryzysem gospodarczym.  Ludzie żyją z dnia na dzień. Wyróżnia ich duża wrażliwość na słowa i gesty, mimo biedy potrafią docenić życie. W domach i w wioskach rządzą klany, rodzice nie mogą decydować o losie swoich dzieci. Jednym z poważniejszych problemów są choroby i brak dostępu do służby zdrowia.

Zachęcamy do obejrzenia spotkania z ks. Pawłem Liborem. Całość TUTAJ.

Spotkanie odbyło się w ramach Podróżniczych Wtorków, wspólnej inicjatywy kawiarni Agere Contra i Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Ze względu na aktualne obostrzenia w spotkaniu nie mogli uczestniczyć goście z zewnątrz.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć ks. Pawła, zrobionych w Angoli.
Wczoraj z przyczyn technicznych nie udało się ich pokazać.