Wielkopostny Dziennik Misjonarza
26.02.2024

 

W ubiegły piątek rodziny, które wcześniej już były skontaktowane z nami przyjechały odebrać swoje dzieci. Dotyczyło to dziewczyn w sytuacji prostytucji, które poznane na ulicy, zdecydowały się na pobyt u nas i trwało to kilka ostatnich lat. Te dziewczęta w Don Bosco Fambul dostały pomoc medyczną, zakwaterowanie, pożywienie i możliwość nauki zawodu, więc część z nich jest teraz kosmetyczkami, część krawcowymi. W ramach budżetu wspomagającego otwarcie ich biznesu dostały od nas maszyny i potrzebne materiały. Odwieźliśmy je do rodzin wraz ze sprzętem.

Z grupy siedmiu osób zostały już jedynie dwie dziewczyny, dlatego że ich rodziny nie mają warunków aby je przyjąć, są bardzo biedne i mieszkają daleko. Szukamy więc jakiegoś lokum do wynajęcia, żeby mogły samodzielnie zamieszkać i żyć.

Co jakiś czas mamy właśnie takie radosne informacje, że ktoś u nas był, nauczył się zawodu, jest po rehabilitacji lub terapii i teraz mogą spokojnie wracać do społeczeństwa. Taki jest cel naszego ośrodka – żeby nie trzymać młodych ludzi tutaj zbyt długo, nie robić z tego domu dziecka, sierocińca ale po prostu przywrócić ich do społeczeństwa.

Dziewczyny znajdują się w takich sytuacjach głównie z powodu biedy, próbują zdobyć jakieś pieniądze by przetrwać, zwykle mają od 14 do 17 lat.

*Na zdjęciu możecie zobaczyć dziewczęta z nauczycielką. Dziewczęta są odwrócone tyłem ze względu na bezpieczeństwo i ochronę wizerunku.

ks. Piotr Wojnarowski
Sierra Leone

 

Wejdź na stronę kampanii:

PODAJ IM DŁOŃ