Odwiedziła nas s. Maria Tyll, która swoją posługę pełni w Moskwie.
.
.
Wcześniej s. Maria pracowała na Ukrainie: najpierw w Odessie a potem we Lwowie w obrządku grekokatolickim. Przez krótki okres siostra służyła także na Białorusi w mieście Smorgon.
Siostra Maria wszędzie stara się realizować swój salezjański charyzmat głosząc Dobrą Nowinę wszystkim, do których Bóg ją posyła a zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Jak sama siostra twierdzi, jej największą radością jest przygotowywanie dzieci do Pierwszej Komunii świętej, do żywej relacji z Jezusem Eucharystycznym.
Oprócz katechezy siostra stara się szerzyć nabożeństwo do Matki Najświętszej. W Odessie za jej pośrednictwem powstała grupa przynależąca do Stowarzyszenia Maryi Wspomożenia Wiernych (ADMA). Kilka lat później taka grupa została zainicjowana we Lwowie w obrządku grekokatolickim.
W bieżącym roku siostra obchodzi “złoty jubileusz ” profesji zakonnej, za który szczególnie będzie dziękować Bogu 18 czerwca w Pile, w swoim rodzinnym mieście.
Z tej okazji składamy serdeczne gratulacje. Życzymy miłego pobytu w rodzinnych stronach. Niech Wspomożycielka wyprasza wszelkie potrzebne łaski!