26 lipca odwiedził nas ks. Ryszard Łach, który pracuje w Peru. Misjonarz obecnie posługuje w Monte Salvado, w małej miejscowości położonej w Andach.

Na co dzień jest dyrektorem wspólnoty, promotorem szkoły, pomaga w parafii, koordynuje program Adopcji na Odległość. Parafia składa się z ok 120 wiosek, zajmuje powierzchnię 3 000km2 i położona jest w dolinach  Yanatile, Lacco, Mapacho i Yavero.

Salezjanie prowadzą tu szkołę średnią dla 236 uczniów oraz dwa domy z internatem: dla dziewcząt – „Laura Vicuña” i dla chłopców – „Miguel Magone”. Mieszka w nich łącznie 152 podopiecznych (56 dziewcząt i 96 chłopców). Jest też radio Iliary, które nadaje programy edukacyjne, programy duszpasterskie, transmituje msze św., programy o rodzinie, a w czasie pandemii, również lekcje zdalne dla dzieci i młodzieży. Do misji należy też duże gospodarstwo rolne (16 krów, 120 świń, kury, kaczki, gęsi, indyki). Pod uprawy m.in. kawy i pomarańczy wykorzystują 28 hektarów ziemi. Gospodarstwo pomaga w utrzymaniu domu, który jest sposobem na wychowanie dzieci z ubogich rodzin z okolic Monte Salvado.

Misjonarzowi życzymy wielu sił, zdrowia i błogosławieństw! Niech każdy dzień posługi duszpasterskiej i pracy misyjnej przynosi wiele radości.