Ks. Eugeniusz wyjechał na misje jeszcze jako kleryk, 36 lat temu. Pracuje w Zambii, w Chingoli. Jest kapelanem w szkole oraz kierownikiem oratorium.

Na placówce, gdzie posługuje misjonarz, salezjanie prowadzą szkołę średnią dla około 700 uczniów i Instytut Don Bosco, czyli technikum oraz centrum kształcenia zawodowego (390 studentów), przyuczające do zawodu stolarza, mechanika, ogrodnika, informatyka czy kucharza. Przy oratorium działają różne kluby sportowe, natomiast w soboty odbywa się tam Projekt Magone, który pozwala dzieciom ulicy zadbać o higienę, spożyć ciepły posiłek – często jedyny w ciągu dnia – i spędzić trochę czasu na aktywnościach sportowych.

Ks. Eugeniusz jako kapelan organizuje uczniom raz w miesiącu spotkania formacyjne dla maturzystów, podczas których zdobywają wiedzę dotyczącą charyzmatu św. Jana Bosko, samej jego postaci, jak i życia duchowością salezjańską.

Wcześniej misjonarz pracował w Bauleni, Kazembe, Lufubu i Mansie. Opiekował się ministrantami, prowadził katechezy w parafii, pracował z młodzieżą.

Księdzu Eugeniuszowi życzymy dobrego pobytu w Polsce, wypoczynku i sił do dalszej pracy misyjnej! Prosimy o modlitwę w jego intencji.