Biskup Clement Mulenga, salezjanin, wychowanek polskich misjonarzy odwiedził Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie.

To kolejna wizyta biskupa Clementa w Polsce. Głównym powodem przyjazdu była chęć wspólnej modlitwy i udziału w jubileuszu święceń kapłańskich ks. Józefa Ziółkiewicza, wieloletniego misjonarza w Zambii. W Salezjańskim Ośrodku Misyjnym bp Clement spotkał się z dyrektorem ks. Jackiem Zdzieborskim, księżmi, siostrami salezjankami i pracownikami. Ks. Tadeusz Niedziela, były misjonarz który, obecnie pracuje w Ośrodku poznał młodego kleryka Clementa, gdy ten wstąpił do salezjanów w Lusace w Zambii.

W niedzielę, 16 czerwca biskup Mulenga pojechał do Czerwińska, gdzie ks. Józef Ziółkiewicz obchodził 50-lecie święceń kapłańskich. Ksiądz Józef był wychowawcą i opiekunem dzisiejszego biskupa. Były misjonarz pracował w Zambii w latach 1983-2002. W obchodach jubileuszu wzięli udział m.in. ks. Krzysztof Rychcik, przełożony inspektorii zambijskiej i s. Ryszarda Piejko, misjonarka z Zambii.

Biskup Clement Mulenga święcenia kapłańskie przyjął 26 kwietnia 1998 roku. Studiował katechetykę i duszpasterstwo młodzieży na Pontifical Salesian University (UPS) w Rzymie. Po zakończeniu edukacji pracował w Kenii, Zambii i Tanzanii. W grudniu 2011 roku, kiedy powstała nowa Archidiecezja Kabwe, ks. Clement Mulenga został jej pierwszym biskupem. „Kochać i Służyć” to dewiza jaką wybrał nowo mianowany biskup dla swojej posługi.