Módlmy się w intencji Kuby, o pokój i bezpieczeństwo dla wszystkich mieszkańców oraz dla pracujących tam misjonarzy i misjonarek. Prośmy Boga o wolność dla Kubańczyków, zdrowie dla chorych, pocieszenie dla cierpiących i pomoc dla głodujących.

W lipcu doszło do protestów na Kubie. Ludzie wyszli na ulice z powodu pogarszającej się sytuacji gospodarczej i pogłębienia problemów społecznych. Od miesięcy brakuje w sklepach jedzenia. Kubańczycy stoją w gigantycznych kolejkach, ale nie daje to gwarancji kupienia czegokolwiek. Ludzie chodzą głodni, umierają m.in. z powodu cukrzycy i nadciśnienia, bo od miesięcy nie mogą dostać leków. Z powodu biedy dochodzi do częstszych napadów i kradzieży. W ostatnim czasie stwierdza się też bardzo dużo zakażeń koronawirusem.

Na ulicy porządku pilnuje wojsko. W kraju odcięto internet. Trudno jest uzyskać jakiekolwiek informacje o aktualnej sytuacji, działaniach rządu, traktowaniu protestujących, którzy mieli przewrócić nawet radiowóz i obrabować rządowy sklep. To największe protesty na Kubie od 1994 roku.

Najbardziej cierpią ludzie starsi, chorzy i biedni. Nie mają możliwości kupienia jedzenia, nie mają ziemi, żeby coś posadzić i zebrać, pozostawieni są bez pomocy.

Bardzo prosimy o modlitwę, bo to bardzo trudny czas dla Kubańczyków.

 

Źródło: www.nytimes.com

 

 

 

Zobacz więcej naszych intencji modlitewnych!