Módlmy się w intencji wolontariuszy na misjach

W tym roku sześć młodych dziewczyn wyjechało do pracy z dziećmi i młodzieżą na misjach.
Monika, Magda i Kasia pracują w Zambii, Iwona w Rwandzie, a Basia i Karolina w Kazachstanie. Módlmy się o pokój serca i odwagę dla naszych wolontariuszek.

Wolontariuszki na misjach uczą w szkole, grają w kosza, cerują dzieciom ubrania i opatrują rany. Odpowiadają na setki pytań, cierpliwie tłumaczą ułamki, rozdzielają bijących się urwisów, przytulają i pocieszają. Czasem muszą być w kilku miejscach na raz, a energii i zapału mieć więcej niż wszyscy ich podopieczni razem wzięci.

Są momenty, w których pojawiają się trudności. Są momenty, kiedy nie wszystko idzie tak, jak powinno. Są momenty, w których wolontariuszki zmagają się z dolegliwościami wynikającymi ze zmiany klimatu albo chorobami tropikalnymi. Są momenty, w których brakuje im sił. Wtedy najbardziej potrzebują modlitwy.

Módlmy się, aby nasze wolontariuszki niosły salezjańską radość wszędzie tam, gdzie się pojawią. Aby z pomocą Ducha Świętego pokonały pojawiające się trudności. Aby nie zabrakło im odwagi, wrażliwości i sił do pracy misyjnej.

  • Magdalena Krześniak pochodzi z Kozienic. Obecnie pracuje na misjach w Zambii, na placówce sióstr salezjanek w Mansie.
  • Monika Chudzyńska pochodzi z miejscowości Śladów. Obecnie pracuje na misjach w Zambii, na placówce sióstr salezjanek w Mansie.
  • Katarzyna Kopka, pochodzi z Ostrołęki. Obecnie pracuje na misjach w Zambii, na placówce sióstr salezjanek w Lusace.
  • Iwona Błędowska, pochodzi z Żyrardowa. Obecnie pracuje na misjach w Rwandzie, na placówce sióstr salezjanek w Gisenyi.
  • Karolina Wodzyńska pochodzi z miejscowości Radzieje. Obecnie pracuje na misjach w Kazachstanie, w miejscowości Kapshagay (czyt. Kapczagaj)
  • Barbara Burek pochodzi z Raniżowa. Obecnie pracuje w Kazachstanie, w miejscowości Kapshagay.