W tym roku na misję krótkoterminową wyjeżdża dziesięciu wolontariuszy, do Zambii, Kazachstanu i Gruzji. Będą pracować z o dziećmi i młodzieżą w duchu św. Jana Bosko.

Módlmy się, żeby o odwagę i siły na każdy dzień ich misyjnej pracy. Niech Maryja Wspomożycielka wiernych ma ich w swojej opiece.

Albert Szałda będzie pracował w Kazembe w Zambii. Będzie pomagał na placówce księży salezjanów oraz w oratorium.

Około 300 kilometrów dalej, w Kasamie Dominika Kowalska i Angelika Kłos będą pracować wraz z salezjankami w szkole dla dziewcząt i organizować czas dla dzieci i młodzieży z okolicy.

Do samej stolicy Zambii, Lusaki, zostały posłane Hanna Rutkowska i Adrianna Karpińska. Miejscem ich misji będzie City of Hope – dom dla opuszczonych  dziewcząt prowadzony przez siostry.

Martyna Kuczyńska i Agnieszka Malinowska pojadą do Kabwe, gdzie poświecą swój czas dla opuszczonych dzieci ze slumsów Makululu.

Katarzyna Małkowska i Renata Wasilewska będą służyć pomocą na placówce w Pawłodarze w Kazachstanie.

Ludwika Zalewska będzie pomagać w przedszkolu w stolicy Gruzji, Tbilisi.

Módlmy się, aby nasi wolontariusze nieśli salezjańską radość wszędzie tam, gdzie się pojawią. Aby z pomocą Ducha Świętego pokonali pojawiające się trudności. Aby nie zabrakło im odwagi, wrażliwości i sił do pracy misyjnej.