Misjonarz na Post: ponad 52 tys. modliło się za misjonarzy

Po raz dziesiąty, dzięki zaangażowaniu uczestników, polscy misjonarze mogli liczyć na modlitewnie wsparcie w Wielkim Poście. Swoją duchową pomoc dla nich zadeklarowało ponad 52 tysiące osób.

Uczestnicy wielkopostnej inicjatywy wspierali duchowo misjonarki i misjonarzy z Polski przez modlitwę, ofiarowanie cierpienia bądź ofiarowanie postu w intencji wylosowanej na stronie internetowej osoby. W Środę Popielcową papież Franciszek zachęcił Polaków, aby przyłączyli się do  tej inicjatywy. Dzięki papieskiemu wsparciu w tegorocznej akcji wzięło udział jeszcze więcej osób niż rok temu. Słowa Franciszka sprawiły, że misjonarze mogli liczyć na jeszcze większe wsparcie modlitewne.

Dzięki akcji jej uczestnicy mogli lepiej zapoznać się z tematem misji. Na facebookowym profilu Misjonarz na Post publikowane były materiały od misjonarzy – filmy, zdjęcia, wywiady z nimi czy informacje z krajów misyjnych. Każdy z uczestników miał też możliwość otrzymania darmowej, półrocznej prenumeraty dwumiesięcznika „Misyjne Drogi”.

Celem akcji jest przede wszystkim zorganizowanie duchowego zaplecza dla polskich misjonarzy, ale też zwiększanie obecności tematów misyjnych w mediach. Udaje się to dzięki wsparciu partnerów medialnych.

– Współpracujemy przy okazji Misjonarza na Post z wieloma redakcjami katolickimi i nie tylko. Ich wsparcie i życzliwość pomaga nam w dotarciu z naszą ideą do wielu odbiorców. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w informowanie o naszej inicjatywie – mówi Michał Jóźwiak, koordynator akcji. – Wszystkich, którzy chcieliby wspierać misje przez cały rok, zapraszamy do dołączenia do grona Przyjaciół Misji – dodaje.

Według danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na świecie pracuje obecnie 1741 misjonarek i misjonarzy z Polski. Obok ewangelizacji zajmują się też poprawą jakości życia ludzi, wśród których żyją. Budują studnie, ośrodki zdrowia czy placówki edukacyjne. Pokazują w ten sposób, że Jezus przez ręce wielu ludzi troszczy się o nich.

.

misyjne.pl

Misjonarz na Post. To projekt duchowego wsparcia polskich misjonarzy i misjonarek na całym świecie. W tym roku akcja jest wyjątkowa. Ze względu na pandemię koronawirusa polscy misjonarze pracujący na całym świecie jeszcze bardziej potrzebują naszego duchowego wsparcia.
 
Dołącz do kampanii -> www.misjonarznapost.pl