#MISJA wykonana. Dziękujemy!

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie i włączenie się do kampanii społecznej
A JAKA JEST TWOJA #MISJA?
Dzięki Wam dotarliśmy do wielu osób i otrzymaliśmy inspirujące odpowiedzi na temat Waszych życiowych misji.

 

Kampania społeczna A JAKA JEST TWOJA #MISJA? została przygotowana z okazji Tygodnia Misyjnego. Była to również odpowiedź na wezwanie papieża Franciszka, który podczas Światowych Dni Młodzieży zachęcał do odnajdywania nowych dróg: „Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby ‘wegetować’, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad, trwały świat.” (Czuwanie podczas ŚDM).

Celem kampanii było zachęcenie ludzi do poszukiwania swojej życiowej misji oraz do większego zaangażowania w sprawy misji w najbiedniejszych krajach świata. Akcja promowana była w telewizji, radiu i internecie. Na naszej stronie internetowej powstała niezwykła galeria zdjęć ludzi żyjących z misją oraz artykuły o ich pasjach.

Wiele osób włączyło się do kampanii w mediach społecznościowych. Dzieci, młodzież i dorośli z kraju i z zagranicy wciąż nadsyłają zdjęcia oznaczone #misja i dzielą się swoją pasją. Misje okazały się bardzo różne. Od bardzo życiowych, takich jak: misja „żona”, „rodzina” czy „kapłaństwo”, przez te zawodowe: misja „nauczyciel”, „przedszkolanka”, „szycie to życie”, aż po konkretne cele: misja „wymarzona szkoła”, „schudnąć” lub „zdobyć zawód”. Okazało się, że misją może być też „wiara”, „radość” czy „wolność”. Dziesiątki nadesłanych zdjęć inspirują i motywują innych, a jednocześnie zwracają uwagę na temat misji na świecie.

Nie każdy może zostać misjonarzem albo wolontariuszem świeckim. Nie wszyscy wyjadą na misje, żeby pracować w slumsach, sierocińcach czy szpitalach w biednych krajach. Ale każdy z nas ma swoją misję na „tu i teraz”. Misją każdego z nas jest zwycięstwo – nie materialne, ale duchowe. Naszym celem jest osiągnięcie zbawienia.

Dziękujemy za udział w tegorocznej kampanii społecznej A JAKA JEST TWOJA #MISJA?. Cieszymy się, że tak wiele osób zatrzymało się i zastanowiło nas swoją życiową drogą. Wspólnie z Wami, chcielibyśmy organizować kolejne edycje kampanii. Już dziś zapraszamy Was do współpracy przy innych akcjach i przyszłorocznej kampanii na Tydzień Misyjny 2017.