Na początku stycznia Magdalena Grążka wyjedzie na wolontariat misyjny do Ghany, na placówkę misyjną w Yamfo.

 

Magda ma 33 lata i pochodzi z Ryk, a od kilkunastu lat mieszka w Lublinie. Ukończyła studia prawnicze i filologię romańską. Zdała egzamin adwokacki i obecnie pracuje jako prawnik w sądzie. Bardzo lubi odkrywać świat poprzez podróże ,,te małe i duże’’. Wierzy, że marzenia się nie spełniają, ale marzenia się spełnia. Lubi piec ciasta, robić przetwory, tańczyć czy układać puzzle, a przebywanie z dziećmi sprawia jej radość.

Magda wiele razy wyjeżdżała na różne wolontariaty we Francji, ale wyjazd na wolontariat misyjny nigdy nie był jej pragnieniem. Zmienił to pewien post w social mediach. Magda tak to wspomina: „pragnienie odkrycia misyjnej rzeczywistości zrodziło się w moim sercu po przeczytaniu słów jednej z wolontariuszek zamieszczonych na facebooku Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego: <W głębi duszy zawsze wiedziałam, że pragnę od życia czegoś więcej. Pomysł wyjazdu na misje pojawił się zupełnie przypadkiem. Ale czy na pewno można tak to nazwać? Jestem pewna, że był to błogosławiony przypadek>. Podczas formacji misyjnej Bóg kruszył moje ,,nie” aż w końcu Boże pragnienie wyjazdu stało się także moim pragnieniem i radością. Okazało się również, że wyjeżdżam w dokładnie to samo miejsce co wolontariuszka, której dotyczył wspomniany post. Pragnę ofiarować swój czas, obecność i talenty tym, do których jestem posłana.”

Magda wesprze pracę nazaretanek na placówce w Yamfo w Ghanie. Działa tam przedszkole oraz szkoła podstawowa, a wolontariuszka pomoże w bieżących pracach oraz prowadzeniu zajęć dla dzieci. Placówka misyjna prowadzona jest przez misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.