Dziękujemy, że razem z nami pomagacie! Wspieracie potrzebujących w najdalszych zakątkach świata, zapewniacie jedzenie, edukację, pomoc medyczną i ewangelizację!

Dziękujemy za każdą modlitwę w intencji misjonarek i misjonarzy. Ponad 6 tys. osób codziennie ofiaruje modlitwę, post lub wyrzeczenie w ramach Duchowej Adopcji Misjonarza. Jak sami misjonarze podkreślają, to największy prezent i dar, jaki mogą otrzymać.

Kończy się trudny rok, naznaczony wojną i niepewnością o jutro. 24 lutego wstrzymaliśmy oddech, słuchając o ataku Rosji na Ukrainę. Dla milionów ludzi świat legł w gruzach. Wielu opuściło swoje domy i uciekało w pośpiechu do innych krajów. A Wy otworzyliście swoje serca i domy. Dziękujemy Wam, że od pierwszego dnia wspieraliście uchodźców i ofiary wojny. Do naszego Ośrodka trafiały setki paczek, które sortowaliśmy i przewoziliśmy dalej. Dzięki zbiórce finansowej mogliśmy pomóc misjonarkom i misjonarzom w ich działaniach humanitarnych oraz zapewnić pomoc potrzebującym. Na Projekt 687 zebraliśmy 1 440 243 złotych. To największa nasza dotychczasowa zbiórka. I ogromne podziękowania przekazujemy misjonarkom i misjonarzom, którzy postanowili zostać na Ukrainie, a także osobom jeżdżącym z darami.

Nie przestaliśmy wspierać też innych zakątków na świecie. Trwały zbiórki na edukację dzieci i młodzieży, wspieranie akcji dożywiania i leczenia, uzdatniania wody czy remontów i zakupu niezbędnego wyposażenia do szkoły. W październiku pogorszyła się sytuacja w północnej części Demokratycznej Republiki Konga, w regionie Północnego Kivu doszło do walk i na placówce salezjańskiej powstał tymczasowy obóz dla uchodźców. Dziękujemy, że szybko odpowiedzieliście na nasz apel o pomoc dla dzieci, które tam trafiły.

W ramach Adopcji na Odległość nadal wspieramy ponad 13 tys. podopiecznych w 21 krajach! Bez Waszej pomocy dzieci, młodzież i grupa kleryków nie mogłaby ukończyć edukacji. W ramach wsparcia kupujemy im mundurki, buty, plecaki, długopisy, kredki, ołówki, zapewniamy posiłki, a chorym leczenie. To pomoc, która zmienia całe ich życie, bo w przyszłości będą mogli znaleźć pracę i utrzymać własne rodziny.

Jak co roku podczas Tygodnia Misyjnego prowadziliśmy kampanię. W tym roku wspieraliśmy chłopców ulicy z Madagaskaru, którzy mieszkają w salezjańskim domu Dom Magone. Zebraliśmy 75 195 złotych (stan na 22 grudnia). Zapewnimy podopiecznym roczne wyżywienie. Kupimy ryż, mięso, jajka, fasolę i inne warzywa. Oprócz codziennych posiłków każdy chłopiec otrzyma buty do szkoły, klapki, bluzę, plecak, a także artykuły higieniczne, prześcieradła i poszewki na poduszki.

Dokładne sprawozdanie z naszej działalności opublikujemy razem z drugim numerem czasopisma Misje Salezjańskie.

DZIĘKUJEMY! Ostatniego dnia każdego miesiąca modlimy się w Waszych intencjach!