Podczas przerwy wakacyjnej po drugim trymestrze, uczniowie codziennie przychodzili na zajęcia z matematyki i języka angielskiego. Te spotkania miały dobrze ich przygotować do ostatniego trymestru i egzaminów końcowych. Dwóch uczniów – Goodhope i Abraham, kończą w tym roku szkołę średnią. Życzymy im pomyślnego zdania egzaminów. Clement, który chodzi do 8 klasy szkoły średniej dla chłopców w Kawamba napisał:

Gdy ukończę 12 klasę chcę zostać lekarzem. Dlaczego? Tak wiele ludzi ma się źle. Oni potrzebują pomocy. Będę uczył się jak najlepiej, bo wtedy dostanę się na studia. Lubię się uczyć, ponieważ chcę być dobrym człowiekiem. Będę pomagać mojej rodzinie i ludziom z Lufubu. Namawiam kolegów, by starali się w szkole, to później będą szanowani w społeczeństwie. Dzisiejsze dzieci będą w przyszłości liderami.

 

Oratorium

Od 28 sierpnia do 03 września 2018 roku około 800 młodych ludzi z Zambii, Zimbabwe i Malawi spotkało się w Mansie w Zambii na zjeździe młodzieży. Tematem głównym spotkania była wiara i rozeznanie powołania. Z Lufubu w spotkaniu uczestniczyło 19 najaktywniejszych osób z oratorium, które przygotowały prezentację.

Nasze dzieci z oratorium napisały dla Was kilka słów:

Lubię przychodzić do oratorium każdego dnia. Gram tu w piłkę nożną, siatkową, ręczną. Tutaj lubię uczyć się matematyki, bo mam z nią trochę problemów, Wesley.

Lubię grać, uczyć i modlić się w oratorium. Tak wielu z nas tu przychodzi, bo w domu nie mamy prądu i po południu nie jest mogę uczyć się czy bawić, nie mamy też piłek i sprzętu sportowego. Kiedy jest nas w oratorium dużo to możemy wybierać, co chcemy robić, Joseph.

Dzieje się tu wiele rzeczy, ale ja uwielbiam warcaby. Czasem też gram w gry zespołowe i uczę się. Czytam różne książki. Mamy ich sporo w bibliotece. Mogę rozmawiać z panią Winfridah, bratem Robertem i rówieśnikami. Na koniec każdego dnia modlimy się i rozchodzimy do domów, Maxwell.

Przychodzę do oratorium uczyć się języka angielskiego. To bardzo ciekawy przedmiot. Chcę w przyszłości uczyć go tak jak nasza nowa nauczycielka pani Margaret, Caleb.

W oratorium lubię modlitwę różańcową, bo ona pomaga rozwiązać wiele problemów. Lubię też grać, najbardziej w piłkę nożną, bo to pozwala mi być zdrowym. Mogę się uczyć. Przychodzę tu na język angielski. Moją nauczycielką jest pani Margaret, Moses.

Wspólna modlitwa na różańcu daje mi dużo sił i dlatego przychodzę do oratorium. Grywam też w siatkówkę oraz uzupełniam wiedzę z matematyki i angielskiego, Mary

Pozostańcie z Bogiem,

Brat Robert sdb