19 lipca odwiedził nas ks. Leszek Aksamit, który rozpoczyna urlop w Polsce. W tym roku obchodzi 25-lecie święceń kapłańskich. 24 lipca ks. Leszek odprawi uroczystą Mszę Świętą w Kaplicy Objawień Matki Bożej w Fatimie.

Ksiądz Leszek pracuje w Chingoli w Zambii, gdzie od 6 lat jest dyrektorem wspólnoty. Na misjach pracuje od 31 lat. Z Polski wyjechał jako kleryk w 1988 roku, gdy miał 24 lata. Przez rok pracował w Chingoli. W 1995 roku rozpoczął budowę nowej misji salezjańskiej i szkoły zawodowej w Lilongwe w Malawi. Od 2000 roku pracuje w Zambii. 6 czerwca 2013 roku za zasługi w niesieniu pomocy humanitarnej i promowanie edukacji w Zambii został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Księdzu Leszkowi z okazji 25-lecia święceń kapłańskich i ponad 30-letniej pracy na misjach składamy serdeczne podziękowania, a także zapewniamy o naszej modlitwie.

Zachęcamy do DUCHOWEJ ADOPCJI MISJONARZA z Zambii oraz dziękujemy za wsparcie PROJEKTU, który jest obecnie realizowany w Chingoli.