Do Ośrodka dotarła kolejna partia konserw. 1 044 konserwy! Po raz drugi parafianie i salezjanie z Płocka, w ten sposób włączyli się w pomoc Ukrainie. Bardzo dziękujemy!

Zorganizowaliśmy transport 47 ton mąki. Okazało się, że nie jest to bardzo proste zadania, ale dzięki życzliwości wielu osób udało się i transport dotarł do Lwowa. Jednak dwa tiry okazały się za małe. W magazynie przy granicy zostało jeszcze 3 600 kg mąki, ale niebawem też zostanie dostarczona na miejsce. Dziękujemy Don Bosco Mission Bonn – salezjanom z Niemiec za opłacenie mąki.

Do Lwowa dotarło też 297 składanych łóżek. Posłużą one uciekającym przed wojną mieszkańcom wschodniej Ukrainy, którzy tymczasowo chronią się w bezpieczniejszym Lwowie. Pośredniczyliśmy w zakupie i transporcie łóżek, kontaktowaliśmy się z dostawcami, kierowcami i salezjanami. Działamy wspólnie. Dziękujemy salezjanom z Bonn za opłacenie łóżek, a salezjanom z Lwowa za zorganizowanie transportu.

Do Lwowa dotarł również duży transport potrzebnych rzeczy. Dzięki Waszej pomocy, zbiórkom rzeczowym i wsparciu materialnym, mogliśmy dostarczyć na Ukrainę jedzenie, leki, środki medyczne i higieniczne, śpiwory, koce i wiele innych rzeczy.

Bardzo wiele szkół, parafii, salezjanów z zagranicy i indywidualnych Darczyńców zaangażowało się w pomoc dla Ukrainy. Z całego serca Wam dziękujemy!