W Tygodniu Misyjnym 2018 misjonarze, wolontariusze i dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego opowiadali o kampanii Twoja pomoc – moja przyszłość realizowanej wspólnie z wolontariatem SWM „Młodzi światu”.

Celem kampanii Twoja pomoc – moja przyszłość było zwrócenie uwagi na sytuację młodych ludzi w Afryce, ich marzenia, historię życia i drogę do realizacji powołania. W tym roku szczególnie zachęcaliśmy do modlitewnego i materialnego wsparcia młodych salezjanów z seminarium w Moshi w Tanzanii w ich pracy z dziećmi i młodzieżą.

Kampania była realizowana w mediach tradycyjnych i internetowych. W sobotę 20 października 2018 roku ks. Tomasz Łukaszuk opowiadał o swojej pracy misyjnej na Madagaskarze w porannym programie Telewizji Republika. W Niedzielę Misyjną, 21 października 2018 roku, misjonarz gościł razem z wolontariuszką Renatą Wasilewską w programie Telewizji Polskiej “Między ziemią a niebem”.

W niedzielę 21 października można było posłuchać audycji “Niebieska szkatułka” w Polskim Radiu Dzieciom, w której Dorota Pośpiech przybliżała najmłodszym słuchaczom, na czym polega praca misjonarza i wolontariusza w krajach misyjnych. W poniedziałek 22 października 2018 o godz. 8:45 o założeniach kampanii Twoja pomoc-moja przyszłość i swojej misji w Palestynie mówiła Magdalena Piórek w audycji Siódma9.

Obejrzyj program Między ziemią a niebem w TVP1:

Obejrzyj program Polska na Dzień Dobry – Weekend w Republika TV: