Ks. Czesław wyjechał na misje jeszcze jako kleryk, w 1987 roku. Pracował w Malawi, Zambii i Zimbabwe.

 

W Afryce budował szkoły, zajmował się edukacją uczniów. Następnie dostał możliwość posługi w Rzymie. Pracował na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Wykładał przedmioty związane ze szkolnictwem zawodowym, pedagogiką i etyką pracy oraz kompetencjami zawodowymi.

W 2022 roku Misjonarz wrócił do Afryki. Aktualnie posługuje w Malawi, w Nkhotakhota. Pełni funkcję administratora placówki i dyrektora szkoły salezjańskiej. W Nkhotakhota salezjanie prowadzą dzieło składające się ze szkoły średniej z internatem, liczącej teraz około 400 uczniów, szkoły podstawowej przy parafialnej oraz parafii. Prowadzone jest także „Study Center”, gdzie dzieci mogą wieczorami przyjść i poświęcić czas na naukę, a w weekendy odbywają się tam aktywności sportowe.

Placówka prowadzi również Program Adopcji na Odległość, który na ten moment obejmuje 180 uczniów, pozwalając im tym samym na naukę i rozwój.

Ksiądz Czesław podczas pobytu w Polsce łączy urlop z leczeniem. Prosimy o modlitwę w jego intencji, niech Wspomożycielka wyprasza potrzebne łaski!