Drodzy Przyjaciele Misji Salezjańskich,

w Orędziu na Światowy Dzień Misyjny tego roku papież Franciszek napisał, że „młodzi są nadzieją misji. Osoba Jezusa i głoszona przez Niego Dobra Nowina nadal fascynuje wielu ludzi młodych. Szukają oni dróg, na których można urzeczywistniać męstwo i porywy serca w służbie ludzkości”.

We wrześniu i październiku br. przyjmowaliśmy zapisy kandydatów na wolontariuszy misyjnych. Kilkadziesiąt młodych osób rozpoczęło formację w ramach Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco przy naszym Ośrodku. Wszyscy pragną poznawać Chrystusa z bliska i nieść Go w każdy zakątek ziemi.

Bycie chrześcijaninem nie jest podążaniem tylko za jakąś ideą, ale jest życiem z Chrystusem i w Chrystusie – jest dzieleniem się Chrystusem, pomaganiem innym w spotkaniu Go w różnych kontekstach życia. Młodzi ludzie oddają swój czas, zapał, serce, część swojego życia, aby poświęcić się dla innych na misji w formie wolontariatu. Wszyscy chrześcijanie młodzi duchem, bez względu na wiek, okazują solidarność wobec wyzwań i nieszczęść świata. Bogu niech będą dzięki za to, że nie brakuje wrażliwych serc, które duchowo i materialnie wspierają salezjańskie dzieło misyjne.

Dzień Misyjny jest dobrą okazją do tego, aby uświadomić sobie swoją misję we wspólnocie Kościoła. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy kampanię społeczną zatytułowaną „A jaka jest Twoja #Misja?”. W tym roku poszliśmy krok dalej, a właściwie zaproponowaliśmy wykonanie siedmiu kroków w kampanii „Boso z misją #7steps”. W tym miejscu pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się bądź nadal się włączają w naszą kampanię, wspierając projekt 514. Zebrane fundusze posłużą na zakup wyprawek szkolnych i leków oraz dożywianie ubogich dzieci z Joypurhat w Bangladeszu, gdzie pracuje nasz misjonarz, ksiądz Paweł Kociołek. Spot filmowy promujący akcję oraz więcej informacji na ten temat można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych. Zapraszam do odwiedzania!

Niepokalana Dziewica Maryja, Matka Ewangelizacji, która przez pokorne TAK wypowiedziane Archaniołowi Gabrielowi przyjęła Słowo życia, niech na czas Adwentu i Bożego Narodzenia stanie się dla nas natchnieniem w życiu Ewangelią na co dzień.

ks. Jacek Zdzieborski
dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie