Szczęść Boże drodzy Dobrodzieje,

w imieniu wspólnoty salezjanów i naszych podopiecznych we Freetown w Sierra Leone, chciałbym serdecznie podziękować za wszelkie okazane dobro na rzecz naszej placowi misyjnej Don Bosco Fambul. Prowadzimy centrum terapeutyczne dla dzieci i młodzieży w różnym wieku i z różnych części kraju. Pomocą medyczną i edukacyjną obejmujemy ponad 170 osób, a ich liczba ciągle rośnie. Jest to pomoc skierowana przede wszystkim dla dziewcząt wykorzystywanych seksualnie i fizycznie oraz chłopców, którzy żyją na ulicy. Kampus naszego ośrodka ciągle się rozrasta i rozbudowuje, robimy wszystko z myślą o potrzebach dzieci i młodzieży.

Ogromne wyrazy wdzięczności kieruję do wszystkich Darczyńców, którzy w ostatnim czasie wspierają projekt na rzecz rozbudowy farmy. Rozbudowa farmy jest częścią projektu żywieniowego dla naszych podopiecznych. Przeznaczone pieniądze pozwoliły zakupić 11 małych świń i wybudować dla nich budynek składający się z 7 nowych zadaszonych miejsc. Każde pomieszczenie już ma rury odprowadzające brudną wodę od zwierząt i trwają plany nad wybudowaniem zewnętrznego zbiornika na te zanieczyszczenia. Aby chronić i bezpiecznie doglądać zwierząt, trwają pracę przy budowie muru. Większe zapotrzebowanie na zwierzęta wiąże się również z zatrudnieniem większej liczby pracowników i zapewnieniem im dobrych warunków pracy, dlatego w bliskim sąsiedztwie budujemy niewielki dom dla hodowców.

Jestem wdzięczny za Waszą pomoc, budynki, które powstają, świadczą o szczodrości Waszych serc. Nadal potrzebujemy Waszego wsparcia.

ks. Sergej Goman
Freetown, Sierra Leone

Pomóż zebrać brakującą sumę na budowę farmy! Wspieraj PROJEKT 657!

Dzięki hodowli zwierząt i uprawie roślin placówka będzie bardziej samowystarczalna. Podopieczni będą się mogli nauczyć nowych rzeczy i otrzymają jedzenie. Więcej o tym w artykule RESOCJALIZACJA NA FARMIE W SIERRA LEONE.