„A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie”. I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał”.
(Łk 2, 12-14).

 

Droga Misyjna Rodzino Salezjańska,

Oto Pan dał nam łaskę doczekania kolejnych Świąt Bożego Narodzenia w naszym życiu. Boża miłość przewyższa wszystko, dlatego Pan akceptuje chłód stajni i rodzi się jako bezbronne Dziecię. Dziś przychodzi na nowo, aby być Bogiem z nami.

Siła Bożego Narodzenia jest tak duża, że na froncie zachodnim podczas I wojny światowej w 1914 r. wydarzył się tzw. rozejm bożonarodzeniowy. Żołnierze z wrogich okopów zupełnie spontanicznie zaczęli śpiewać kolędy, wychodzić nieuzbrojeni i składać sobie życzenia.

Wspominając tamto wydarzenie marzymy, aby i dziś ucichła broń wszędzie tam, gdzie prowadzone są walki. Aby nastał rozejm ­­– nie na chwilę, ale na stałe. Aby ludzie mogli cieszyć się pokojem zarówno w święta, jak i przez całe życie.

W imieniu całego Zespołu pracującego w naszym Ośrodku składam najserdeczniejsze życzenia, otaczając wszystkich szczerą modlitwą u stóp żłóbka ustawionego w naszej kaplicy. Biorąc do ręki biały opłatek przyjmijmy dar Jezusa i zaprowadzajmy pokój wszędzie tam, gdzie żyjemy i pracujemy.
Z Bożym błogosławieństwem

 

Ks. Jacek Zdzieborski SDB
dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie