Życie na miarę w Bangladeszu

W Bangladeszu dzieci pracują w fabrykach, zakładach, na polu. Szyją ubrania, robią klapki, pilnują zwierząt. Żeby jeść, muszą pracować. Czasami żyją na dwie zmiany, bo chcą się uczyć, więc muszą to pogodzić z obowiązkami. Trudna rzeczywistość powoli się zmienia.

W maju ks. Jacek Zdzieborski i Piotr Kot odwiedzili Bangladesz. Ich przewodnikiem był ks. Paweł Kociołek, jedyny Polski misjonarz w tym kraju, który pracuje tam 9 lat. Żyje z najbiedniejszymi ludźmi. Zakłada szkoły i organizuje douczanie. Pomaga w leczeniu. Dzieli trudną codzienność z Bengalczykami. Swoją pracę w Bangladeszu zaczynał od mieszkania w oborze ze zwierzętami.
Ks. Jacek i Piotr przeżyli szok, gdy zobaczyli jakie warunki panują na wsiach. Podziwiali siłę i wiarę ks. Pawła. 17 października (czwartek) w kawiarni Agere Contra w Warszawie opowiedzą nam o swojej podróży i wrażeniach z Bangladeszu.

Chcesz się dowiedzieć:

– Czym bawią się dzieci w bengalskich wioskach?
– Co można zrobić z krowich odchodów?
– Dlaczego bojkotowanie ubrań z Bangladeszu nie pomaga Bengalczykom?
– Jak wygląda życie jedynego Polskiego misjonarza w Bangladeszu?

Przyjdź na spotkanie!

 

Spotkanie “Życie na miarę w Bangladeszu” zorganizowane jest w ramach kampanii “Odważ się być dobrym”. Chcemy pomóc dzieciom i młodzieży z bengalskich wiosek oraz zachęcić do czynienia dobra.

Informacje o wydarzeniu znajdziesz też TUTAJ.