Dzięki Wam udało się wyremontować kuchnię i jadalnie dla dzieci z argentyńskiej szkoły, ukończyć internat dla młodzieży w Malawi, pomóc w budowie kościoła w Zambii i wybudować boisko dla podopiecznych w Bangladeszu! Dziękujemy!

W Bangladeszu powstało boisko wielofunkcyjne dla dzieci z Lokhikul i okolic (Projekt 589). Realizacja projektu trwała dłużej niż planowano, o powodach napisał ks. Emil Ekka: „Mimo że fundusze były dostępne, nie mogliśmy rozpocząć projektu z powodu pory deszczowej. Deszcz przerwał prace. Musieliśmy też czekać na zakończenie żniw. Po żniwach błoto było dostępne z pola, dzięki czemu mogliśmy wypełnić podmokłe miejsce błotem, piaskiem i piaskiem bitumicznym. Ze względu na brak wózków i ciężarówek w okolicy zajęło to więcej czasu. W międzyczasie wstrzymał wszelkie działania zatrzymała pandemia. Wszystko zostało zamknięte. Z powodu pandemii wzrosły też ceny materiałów.”

Na szczęście udało się zrealizować projekt. „Dziś Lokhikul ma ładne i duże boisko, na którym dzieci i młodzież mogą uprawiać sport. Dziękujemy Wam milion razy za Waszą hojność. Nasze modlitwy będą towarzyszyły codziennie za wasze rodziny i waszą pracę w służbie biednym dzieciom” – dziękuje ks. Emil.

W Zambii na placówce misyjnej w Mansie pomogliśmy salezjanom w budowie kościoła (Projekt 603). Dzięki udzielonej pomocy ukończono fundamenty, wykonano podbudowy, wykonano płyty betonowe i nadbudowy do 3 metrów wysokości. „Gorące pozdrowienia z Zambii! Jako proboszcz kościoła katolickiego św. Jakuba, korzystając z okazji, pragnie podziękować wszystkim za hojną pomoc okazaną przy budowie kościoła. Od momentu otrzymania środków finansowych nastąpił wielki impuls do budowy kościoła parafialnego” – dziękuje ks. Javier Barrientos, proboszcz.

W Malawi wsparliśmy ukończenie internatu (Projekt 617). „W naszej szkole uczy się obecnie 430 dzieci. Z powodu dużej liczby nowych uczniów wybudowaliśmy dla nich internat z bieżącą wodą i prądem. Prace wykończeniowe były zaplanowane we wrześniu 2020 roku, ale ze względu na kolejną falę Covid-19 ceny na rynku szybko wzrosły, co znacznie przekroczyło budżet parafii. Musieliśmy wstrzymać prace i przełożyć je na lepsze czasy. Przyznaję, że Wasza pomoc przyszła do nas w najbardziej oczekiwanym momencie. Mogliśmy pokryć koszt sieci elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej wynoszący 51 098 zł z projektu i kontynuować budowę zgodnie z planem. Młodzież wyraża ogromną wdzięczność za okazaną Waszą pomoc i wkład jaki włożyliście w ich edukację. Dzięki Wam dostali niezastąpioną szansę na spełnianie dalszych pasji i zainteresowań” – dziękuje ks. Józef Czerwiński

W Argentynie dzięki Waszej pomocy salezjanki wyremontowały i wyposażyły kuchnię oraz jadalnie w szkole (Projekt 632). Za pieniądze z projektu kupiły cement, wapno, rury, cztery zlewozmywaki i krany, kafelki, gwoździe, lodówkę, garnki, sztuce i opłaciły pracę robotników. „Z całego serca dziękuje wszystkim Ofiarodawcom w imieniu moim, sióstr i przede wszystkim wielu rodzin z General Conesa, których dzieci mogą już nie tylko uczyć się w naszej szkole, aby stawać się ‘dobrymi chrześcijanami i obywatelami’, ale jeszcze będą mogły zjeść dobry, ciepły posiłek” – dziękuje s. Beata Bienias. Cały list misjonarki przeczytasz TUTAJ.

Dziękujemy za Waszą pomoc! Na naszej stronie w zakładce WSPIERAM znajdziesz informacje o aktualnych zbiórkach na Projekty Misyjne, a także o projektach w trakcie realizacji i już zrealizowanych.