Z radością przekazujemy informacje o kolejnych zrealizowanych Projektach Misyjnych. Dzięki Wam m.in. wyposażyliśmy centrum młodzieżowe i pomogliśmy mieszkańcom pustyni Chalbi w Kenii.  

 W Rundu w NAMIBII pomogliśmy w dożywianiu potrzebujących mieszkańców, a także zapewniliśmy dzieciom potrzebne materiały szkolne i ubrania (Projekt 627). Pomoc dotarła do rodzin w drugiej połowie lipca. „Kiedy rozdawaliśmy te dary, widziałem w ich oczach oraz na ich twarzach radość i szczęście oraz wdzięczność za to, że gdzieś tam na końcu świata, w dalekim kraju, w Polsce są ludzie, którzy o nich pamiętali i podzielili się z nimi tym, co posiadają”, napisał w podziękowaniach ks. Jerzy Szurgot i ks. Louis Malama. Salezjanie w Rundu prowadzą też centrum młodzieżowe, w którym prowadzą zajęcia, warsztaty, szkolenia i zapewniają podopiecznych możliwość bezpiecznej zabawy. W ramach wsparcia tych działań kupiliśmy m.in. sprzęt sportowy i stoły do tenisa stołowego (Projekt 524).

W dzielnicy slumsów Puerto Nuevo w Callao (PERU) pomogliśmy w zakupie szafek, półek, krzeseł i zabezpieczyliśmy budynek przed kradzieżami, montując kraty w oknach (Projekt 599). Za prace odpowiedzialny na miejscu był Ks. Piotr Dąbrowski: „Projekt został zrealizowany, a nasi podopieczni cieszą się każdego dnia oraz są bardzo wdzięczni za Wasze hojne wsparcie. Dziękuję bardzo za tę wspaniałą pomoc. Życzymy Darczyńcom obfitości Bożych błogosławieństw i szczęścia w życiu. Pamiętamy o Was w naszych modlitwach.”

Dzięki Waszej pomocy w Kalkucie w INDIACH wybudowaliśmy 30 domów w slumsach Kapali Bagan (Projekt 606). Zamieszkały tam rodziny, które żyją w wielkim ubóstwie. Dla tych ludzi blaszane ściany, wybetonowana posadzka i niecieknący dach jest spełnieniem marzeń i daje nadzieję na spokojniejsze oraz bezpieczniejsze życie.

Wasze wsparcie dotarło również na pustynne tereny KENII (Projekt 600). W North Horr pomogliśmy wykluczonym z plemienia kobietom i matkom. Za koordynowanie pomocy odpowiadała s. Iwona Skwierawska, która pokreśliła, że dzięki Wam nikt w czasie wprowadzonych obostrzeń nie głodował: „Środki, które otrzymaliśmy, pozwoliły nam na zapewnienie wyżywienia oraz zakup środków czystości dla matek i ich dzieci w czasie bardzo trudnego okresu lockdown z powodu pandemii koronawirusa. Od marca 2020 do października 2020 w Kenii życie się zatrzymało, stwarzając bezprecedensową sytuację, zwłaszcza dla najbiedniejszych i odrzuconych. Zakaz przemieszczania, godzina policyjna w nocy, jak również zakaz zgromadzeń postawił wiele biednych osób w sytuacji desperacji a tych, którzy pracują za dniówkę w obliczu skrajnej nędzy. Dzięki Waszej pomocy wszyscy nasi podopieczni przetrwali ten okres, nikt nie był głodny. Raz jeszcze serdeczne Bóg zapłać za Wasza pomoc I otwarte serca.”

W PAPUI-NOWEJ GWINEI na wyspie Sideia wsparliśmy modernizację internatu sióstr salezjanek (Projekt 580). Dawniej mogło tam zamieszkać jedynie 28 dziewcząt, ale dzięki Waszej pomocy budynek został wyremontowany i powiększony. Obecnie siostry mogą zapewnić dach nad głową dla 56 podopiecznych. Podziękowania przesłała s. Cristina: „Serdeczne Bóg zapłać Wam, drodzy Dobrodzieje za Wasze otwarte serca i chęć niesienia pomocy. Niech dobry Bóg Wam wynagrodzi. W imieniu naszych uczniów serdecznie dziękujemy. Odnowiony budynek posiada nowe łazienki, dobudówkę dla dodatkowych 28 osób. Każdego dnia o godzinie 17.30 wspólnie z uczniami odmawiamy różaniec za całą salezjańską rodzinę, w tym Was kochani Dobrodzieje. Raz jeszcze z całego serca dziękuję.”

W roku 2021 prowadziliśmy również duże wsparcie w ramach walki z konsekwencjami pandemii i wprowadzonych obostrzeń. Dzięki temu, że wspieraliście Projekt 612 i akcję “COVID19 – POMOC. Nie zostawmy ich samotnie” przekazaliśmy ponad pół miliona. Pomoc dotarła do prawie 50 placówek misyjnych w 29 krajach. Zapewniliśmy w najgorszym czasie jedzenie, lekarstwa i środki czystości, tym którzy byli w największej potrzebie i wsparcia szukali na naszych placówkach misyjnych.

DZIĘKUJEMY za Waszą pomoc!