12 lipca w wieku 54 lat zmarła s. Małgorzata Jaglarska, misjonarka pracująca w Republice Południowej Afryki.

Siostra Małgorzata wyjechała na misje do Zambii w 2005 roku. W Lusace była wychowawczynią w City of Hope, pomagała opuszczonym i skrzywdzonym dziewczętom zdobyć edukację i odzyskać poczucie bezpieczeństwa. Misjonarka będąc w Zambii, przez rok pracowała w Kasamie, jako asystentka aspirantek.

W 2009 roku została skierowana do pracy w Republice Południowej Afryki. Przez 4 lata pracowała w Centrum Don Bosco w Johannesburgu. Następnie została przeniesiona do placówki misyjnej w niebezpiecznej dzielnicy Booysens. Siostry salezjanki prowadzą tam przedszkole i szkołę. Misjonarka uczyła dzieci od zerówki do trzeciej klasy szkoły podstawowej. Potem pracowała w wiosce Malamulele, następnie wróciła do dzielnicy Booysens. Później pomagała ludziom w Kapsztad. Do Polski wróciła na leczenie. Niestety choroba była zbyt poważna.

Na misje radziła zabrać poczucie humoru, ufność w Bożą Opatrzność, ducha modlitwy i poświecenia, wyrozumiałość, skromność, wdzięczność. Radziła, aby ciągle słuchać, cierpliwie czekać i być pokornym. Tak starała się żyć na co dzień.

Siostra Małgorzata była zawsze uśmiechnięta i tym uśmiechem zarażała innych. Radością, którą miała w sobie, ubogacała swoją codzienność. Czerpała siłę od Boga i ludzi. Pracując na misjach, poszukiwała inspiracji i bacznie obserwowała otaczający ją świat. Uśmiechnięte buzie, dziecięca radość, otwartość i szczerość były dla misjonarki największymi bogactwami, jakie otrzymała. Tak opisywała swoją pracę: „Kocham pracę z dziećmi. Od nich tak wiele się uczę, mają w sobie tyle bogactwa do przekazania. Ich szczerość, otwartość i zaangażowanie to studnia bez dna. Wystarczy popatrzeć na ich uśmiechnięte buzie.”

Siostra Małgorzata pierwszą profesję zakonną złożyła 5 sierpnia 1993 r., a profesję wieczystą 18 września 1999 roku. W 1995/96 roku odbyła juniorat w Rzymie i tam rozpoczęła studia pedagogiczne na Papieskim Wydziale Nauk Wychowania Auxilium. Przed wyjazdem na misje pracowała w Sokołowie Podlaskim i Lublinie.

Dziś rano w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym ofiarowana została Msza Święta w intencji s. Małgorzaty, o pokój jej duszy. Prosimy o modlitwę w intencji zmarłej s. Małgorzaty.