Zapraszamy na spotkanie ks. Piotrem Pazińskim z DR Konga – 27 lipca

Zapraszamy na spotkanie z ks. Piotrem Pazińskim z DR Konga, 27 lipca w kawiarni Agere Contra w Warszawie.

Misjonarz od 45 lat pracuje w drugim pod względem wielkości państw Afryki. Od 11 lat pracuje w Mokambo. Dociera z posługą duszpasterską do ponad 30 okolicznych wsi. Odwiedza wspólnoty kościelne na rozległym obszarze 3 500 km² buszu. Misjonarz odwiedza często miejsca, do których można jedynie dojechać motorem lub dotrzeć pieszo. Pomaga mieszkańcom, dba o ich rozwój duchowy i zapewnia podstawową edukację.
O swoich wyjazdach opowiada: „Kilka razy wybrał się ze mną do zdradliwego buszu. Droga nie jest łatwa. Trzeba płynąć łodzią, iść długo do góry i w dół, w upale i deszczu, pokonywać dziurawe mosty, by przebić się do wiosek pełnych komarów, much i innych insektów.”

Ks. Piotr już jutro opowie o kraju z ogromnym potencjałem – zasobami mineralnymi, żyznymi glebami, lasami, czynnym wulkanem Nyiragongo. Jednocześnie mieszkańcy DR Konga należą do najuboższych ludzi na świecie, dotykani są groźnymi chorobami jak ebola czy malaria, zmagają się z wojnami domowymi, rebeliantami, niedożywieniem dzieci, słabym dostępem do wody pitnej.

Zapraszamy na spotkanie 27 lipca (wtorek) o godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się w kawiarni Agere Contra, ul. Chłodna 2/18 w Warszawie.

Wstęp wolny!

 

 

Informacje o wydarzeniu znajdziesz też TUTAJ.