Wielkopostny Dziennik Misjonarza
19.03.2024

 

W Group Homes, czyli w domu dla chłopców, dla których nie udało się znaleźć rodzin, oprócz tego że uczęszczają do szkoły lub przyuczają się do zawodu, mamy zajęcia rozwojowe z prezentacjami, które chłopcy sami przygotowują.

Dotyczą różnych ciekawych tematów, chłopcy parami pracują nad przygotowaniem prezentacji, później rodzi się dyskusja np. na temat szkodliwości działania narkotyków, czy internet jest zły czy dobry dla młodego człowieka, jak można go wykorzystać. Rozmawiamy też o tym, jak być dobrym chłopcem po to, aby stać się kiedyś dobrym ojcem, o seksualności w życiu młodego człowieka stającego się odpowiedzialnym mężczyzną.

Chłopcy wybierają sobie temat i w środy wieczorem prezentują pozostałym. Powiem szczerze, że byłem bardzo zbudowany poziomem tych prezentacji, oczywiście pomagają im w tym wychowawcy, korzystają z internetu, nauczyciele pomagają pod kątem informatycznym, jak zrobić to w programie PowerPoint. Jednak najważniejsze dla mnie jest to, że chłopaki uczą się od siebie nawzajem. Gdy słyszą takie informacje od swoich kolegów, to też trochę inaczej to przyjmują, również zadają bardzo ciekawe pytania.

ks. Piotr Wojnarowski
Sierra Leone

 

Wejdź na stronę kampanii:

PODAJ IM DŁOŃ