Dziś rano na wolontariat misyjny do Etiopii wylecieli nasi wolontariusze Katarzyna Andziak i Sylwester Kołodziejczyk oraz Aleksandra Nartonowicz z ramienia Salezjańskiej Fundacji Misyjnej „Don Bosco” oraz Jakub Talaga – wolontariusz SWM „Młodzi Światu” w Krakowie.

Podczas porannej Mszy Św. w naszym Ośrodku ks. Tomasz Łukaszuk nawiązując do historii Józefa patriarchy, przypomniał w kazaniu, aby pamiętać o wielkich działach Boga w naszym życiu. Bóg dalej czyni cuda, a podczas misji możemy bardziej tego doświadczyć. Jezus w Ewangelii nauczał Apostołów, aby nie brali nic ze sobą. Podobnie jak oni, misjonarze i wolontariusze posiadają w łaskę Bożą i idą bezinteresownie, dzieląc się nią z napotkanymi ludźmi. Przez strząchnięcie prochu z nóg ks. Tomasz przypominał, że trudności i niepowodzenia są wpisane w nasze działanie. Nie można się poddawać, ale wspierać się zawsze na Bożej pomocy. Na koniec Mszy wolontariusze otrzymali błogosławieństwo przez wstawiennictwo Wspomożycielki wiernych oraz różańce, przypominające o wsparciu Maryi i mocy naszej modlitwy.

Kasia i Sylwester będą pracowali przez trzy miesiące na placówce sióstr salezjanek w Dilla w południowej części Etiopii. Misjonarki prowadzą tu przedszkole dla 570 dzieci, szkołę pomaturalną dla ok. 400 uczniów, o trzech kierunkach: informatyka, administracja i krawiectwo. Siostry również prowadzą piekarnię na potrzeby uczniów i pracowników oraz przychodnię. W trakcie jest budowa internatu dla niepełnosprawnych uczniów i dziewcząt z pobliskich wiosek. Aktualnie na placówce w Dilla pracuje s. Helena Kamińska.

Wolontariusze poprowadzą zajęcia w przedszkolu, pomogą w pracy z dziećmi w oratorium. Wezmą udział w pracach remontowych i biurowych. Pomogą przy prowadzeniu programu Adopcja na Odległość.