Jak zmienić swoje życie? Jak odnaleźć sens tego, co robimy? Na te pytania odpowiadają w TVP nasi wolontariusze, którzy wyjadą w tym roku na misje do Zambii, Kazachstanu czy Peru.

Bohaterami programu „Coś dla Ciebie” wyemitowanego w TVP2 w piątek 10 sierpnia 2018 roku o godzinie 14:00 byli wolontariusze misyjni – Mateusz Gos, Patrycja Nabor, Dominika Synowiec, Małgorzata Wos, Weronika i Wiktor Olkiewicz. Wolontariusze opowiadali o tym, dlaczego zdecydowali się wyjechać na misje, co było dla nich największą motywacją i jak to się stało, że trafili do Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego.

Mateusz Gos mówił o poszukiwaniu sensu w życiu i swoich rozterkach, z którymi może utożsamiać się wielu młodych ludzi: „Kiedy robisz wszystko dla siebie (…) i czujesz, że to Ci nie przynosi szczęścia (…) to zaczynasz się zastanawiać – dlaczego? Skoro skupiam się na sobie – chodzę do kina, spotykam się ze znajomymi, piję sobie piwko w parku z przyjaciółmi – to czemu nie czuję się szczęśliwy? Mnie to zajęło jakieś półtora roku, żeby do tego dojść: że to człowiek, który potrzebuje Twojej miłości, może sprawić, że (…) otworzysz swoje serce i sam będziesz miał takie życie, które będzie cię satysfakcjonować”.

Oprócz wypowiedzi wolontariuszy w programie zobaczycie księdza Jacka Zdzieborskiego – dyrektora Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego i księdza Tomasza Łukaszuka, który odpowiada m.in. za formację duchową wolontariuszy. Usłyszycie także, co o pomyśle wyjazdu na misje myślą rodzice wolontariuszy.

Zapraszamy do oglądania programu „Coś dla Ciebie”!