Monika Łączyńska to nasza wolontariuszka, która od 8 miesięcy pracuje na misjach w Zambii. Salezjanie prowadzą w Makululu dom dla chłopców ulicy. Monika pomaga chłopcom w codziennych obowiązkach. Pomaga prać im ubrania czy sklejać buty. Zszywa dziury w spodniach i koszulkach. Uczy chłopców angielskiego, tłumaczy matematykę, rozdaje im kredki i malowanki, prowadzi zajęcia wspierające ich zdolności manualne. W oratorium gra w siatkówkę i dobble, stoi na bramce, uczy tańca.

Wspiera też misjonarzy w bieżących sprawach placówki. Układa rachunki, pomaga w rozliczeniach z pracownikami, aktualizuje umowy, sprawdza oprogramowanie i wdraża te konieczne na placówce. Pomaga również w prowadzeniu programu Adopcji na Odległość.

W Polsce Monika mieszka i pracuje w Warszawie. Z wykształcenia jest planistą przestrzennym i od ponad 10 lat pracuje jako manager na różnych szczeblach. Ma 40 lat.

Wyjazd na wolontariat misyjny jest dla niej spełnieniem odkładanych na później marzeń. Jak mówi Monika: „Wynika z potrzeby czucia, że robi się coś dobrego dla drugiego człowieka.”

Dla Moniki wolontariat to dzielenie się. A czym on jest dla Ciebie?

Jeśli chcesz z nami wyjechać na wolontariat misyjny, to napisz do nas maila: wolontariat@misjesalezjanie.pl

Monika Laczynska_2021_Makululu_Zambia logo + podpis