Przez kilka dni w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie gościliśmy biskupa Rosario Vella, salezjanina, ordynariusza diecezji Moramanga na Madagaskarze. Misjonarz pochodzący z Sycylii od 41 lat pracuje na czerwonej wyspie.

30 października razem z ks. Jackiem Zdzieborskim pojechał na animację misyjną do Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Korczewie, gdzie został ciepło i radośnie przyjęty przez parafian. Na Mszach świętych bp Rosario i ks. Jacek opowiadali o misjach salezjańskich na Madagaskarze.

2 listopada na spotkanie z biskupem Rosario do ośrodka przejechali: bp Marie Fabien Raharilamboniaina, przewodniczący Konferencji Episkopatu Madagaskaru, bp George Varkey, biskup Port Berge i ks. Seraphin, sekretarz Konferencji Episkopatu Madagaskaru. Dostojnych gości przywitali w naszym ośrodku ks. Tadeusz Jarecki, inspektor warszawski i ks. Krzysztof Grzendziński, ekonom inspektorialny.

Przedstawiciele Episkopatu Madagaskaru przybyli do Polski na zakończenie wizyty ad limina apostolorum w Watykanie, aby 1 listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych, uczestniczyć w katedrze poznańskiej w święceniach biskupich ks. Tomasza Grysy, nowego nuncjusza na Madagaskarze. Święceń udzielił kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej.