2 września w progi Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego zawitali wyjątkowi goście. To nasi Darczyńcy przyjechali z różnych stron Polski, aby bliżej nas poznać, porozmawiać i posłuchać o świecie misyjnym oraz spędzić ten słoneczny dzień z nami.

W programie spotkania znalazły się prelekcje misjonarzy. Ks. Andrzej Borowiec przybliżył wszystkim dzieła prowadzone przez misjonarzy w Santa Cruz, szczególnie funkcjonowanie domów dla chłopców ulicy oraz pomoc, jakiej udzielają dzieciom zamieszkującym boliwijskie ulice. Opowiedział też o różnorodności Boliwii.

S. Małgorzata Pietruszczak opowiedziała, komu pomagamy w ramach programu Adopcji na Odległość w Ukrainie i w Gruzji i jak bardzo ważna jest ta pomoc oraz jak wojna zmieniła bieżące zadania salezjanek we Lwowie, Kijowie i Odessie.
O Adopcji na Odległość opowiadał również ks. Józef Czerwiński. Tym razem przenieśliśmy się do Nkhotakota w Malawi. Waszym wsparciem objęci są tu uczniowie szkół podstawowych i średnich.

Temat projektów misyjnych, które są drugim ważnym filarem pomocy Ośrodka misjom, poruszyła s. Małgorzata Tomasiak. Opowiedziała o powstałej na Wybrzeżu Kości Słoniowej przychodni, która dzięki Wam została wyposażona w potrzebny sprzęt medyczny, leki i meble. Z kolei ks. Czesław Nenikowski przybliżył specyfikę pracy misyjnej w Chile i Argentynie.

W programie dnia nie zabrakło wspólnej Eucharystii, podczas której modliliśmy się w intencji naszych Darczyńców. Następujący po niej obiad był okazją do dłuższych kuluarowych rozmów z misjonarzami i nami – pracownikami Ośrodka. Swój czas miał też sklepik misyjny, w którym można było zaopatrzyć się w piękne torby czy pudełka z Madagaskaru, miski czy wachlarze z Ghany oraz inne ciekawe przedmioty z Zambii, Malawi, Wybrzeża Kości Słoniowej, Kamerunu, Peru i Boliwii.

Ogromnie dziękujemy za piękny czas spotkania, rozmowy i że mogliśmy Was poznać. Za Waszą ogromną życzliwość,  otwartość i chęć niesienia pomocy potrzebującym mieszkańcom krajów misyjnych. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania we wrześniu 2024 roku.