Relacja ze spotkania wolontariuszy MWDB

W miniony weekend odbyło się spotkanie wolontariuszy Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco, którzy byli już na misjach długo i krótko terminowych.

Można było spotkać osoby, które wyjechały w 2004 roku jako jedni z pierwszych wolontariuszy Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Były też osoby, które niedawno wróciły z misji. Wiele osób przyjechało ze swoimi rodzinami. Wszędzie biegały dzieci. Być może wśród nich przyszli wolontariusze misyjni.

Miło było spotkać “starych” znajomych i porozmawiać jak misje wpłynęły na nasze życie. Pomimo upływu wielu lat, po kilku chwilach w takim gronie i miejscu, wiele wspomnień wróciło. Miło było spędzić ten czas w miejscu, w którym przez wiele miesięcy przechodziliśmy formację, żeby jak najlepiej przygotować się do naszych wyjazdów. Zawsze czujemy się tu jak w domu i chętnie wracamy.

Poza rozmowami i wspólnie spędzanym czasem mogliśmy posłuchać o aktualnych wyzwaniach Ośrodka Misyjnego. Obejrzeliśmy przepiękny film o Zambii. Usłyszeliśmy również o Byłych Wychowankach Salezjańskich, do których każdy z nas się zalicza. Może uda nam nie jeszcze zrobić coś dobrego.

Był również czas na wspólną Eucharystię, modlitwę, śpiew i wieczorną adorację. Spotkanie zakończyło się emocjonującą grą “Tombola”, w której czekało na nas wiele atrakcyjnych nagród prosto z misji.

Dziękujemy za organizację spotkania i czekamy na kolejne! 🙂

 

Zuzanna Doliwa
wolontariuszka na misji w Albanii w 2005r.