Wielkopostny Dziennik Misjonarza
29.02.2024

 

W każdy piątek mamy drogę krzyżową, organizujemy ją na zewnątrz, więc maszerujemy wokół naszego terenu, po boisku, zaczynając od groty Matki Bożej, a kończąc w naszym nowym kościele, który został niedawno wybudowany.

Ludzie pytają o formację dzieciaków z naszego ośrodka, w jaki sposób wychowujemy ich w wierze, bo są u nas też dzieci z rodzin pochodzenia muzułmańskiego. Pracujemy z dziećmi ulicy, więc trzeba mieć świadomość tego, że nawet jeśli pochodzą z rodziny chrześcijańskiej, czy jednak muzułmańskiej, to i tak oni nic nie wiedzą, nie mają doświadczenia wiary. Po prostu sami się wychowali na ulicy, a tam nie ma żadnej formacji religijnej.

W naszym ośrodku proponujemy formację chrześcijańską, katolicką, na którą oni bardzo fajnie odpowiadają. Mamy różaniec, drogę krzyżową, Mszę św. w niedzielę, adorację Najświętszego Sakramentu w czwartki. Niektórzy z nich decydują się zostać katolikami, więc oni mają specjalną katechezę, sami się zgłaszają i potem organizujemy dla nich chrzest.

Ta formacja religijna jest im bardzo potrzebna i bardzo też sobie ją cenią, bo po takich połamanych historiach, relacja z Bogiem bardzo im pomaga.

 

ks. Piotr Wojnarowski
Sierra Leone

 

Wejdź na stronę kampanii:

PODAJ IM DŁOŃ