Zaufajcie Wspomożycielce, a zobaczycie, co to są cuda!– mawiał św. Jan Bosko. Jego całe życie było przepełnione szczególnym kultem do Maryi. Gdy wstępował do seminarium, jego mama, Małgorzata, zapewniła go: „Kiedy się urodziłeś, poświęciłam cię Błogosławionej Dziewicy. Kiedy zacząłeś nauki, poleciłam ci nabożeństwo do Tej naszej Matki. I teraz polecam ci, żebyś do Niej całkowicie należał”.

Ksiądz Bosko bardzo ufał w orędownictwo i pomoc Maryi. Gdy w 1854 roku w Turynie wybuchła epidemia cholery, chłopcy z oratorium pomagali i pielęgnowali chorych. Ks. Bosko zapewnił, że nikt, kto będzie w stanie łaski i będzie nosił na szyi medalik z Matką Bożą, nie zachoruje.

„Módlcie się zawsze do Maryi, szczególnie zaś tym wezwaniem: Maryjo, Wspomożenie Wiernych, módl się za nami! To jest niedługa modlitwa, ale sam doświadczyłem, że jest bardzo skuteczna” – mówił.

W sobotę, 16 maja, rozpoczynamy nowennę do Maryi Wspomożycielki Wiernych. W tym roku, ze względu na to, że 24 maja przypada w niedzielę, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych będziemy obchodzić dzień później, 25 maja.

Możesz przesłać swoją intencję na nowennę do Maryi Wspomożycielki Wiernych, korzystając z formularza on-line: https://misjesalezjanie.pl/modlitwa/formularz-nowenna-do-wspomozycielki/

W Salezjańskim Ośrodku Misyjnym, będziemy się modlić codziennie we wszystkich polecanych sprawach.