Przedstawiamy Wam Kasię

Już za kilka dni Katarzyna Andziak wyjadzie na wolontariat krótkoterminowy do miejscowości Dilla w Etiopii.

Katarzyna Andziak na co dzień mieszka w Piasecznie. W trakcie studiów pracowała w restauracji fast-food i sklepie, opiekowała się dziećmi i wolontaryjnie zbierała śmieci na plaży. Ukończyła gospodarkę przestrzenną oraz studia pedagogiczne. Doświadczenie zawodowe zdobywała, prowadząc grupę w przedszkolu, aktualnie pracuje jako terapeuta pedagogiczny w szkole podstawowej. Lubi zajmować się roślinami domowymi, tańczyć oraz piec ciasta. Ma 29 lat.

W 2015 roku Kasia wyjechała na wolontariat misyjny do ojczyzny kawy – Etiopii i od czasu powrotu pojawiała się u niej myśl powtórnego wyjazdu, aby móc służyć ludziom potrzebującym. Wolontariat misyjny jest dla niej tańcem, w którym prowadzi sam Pan Bóg, On uczy kroków, prowadzi, towarzyszy. „Jak w tańcu, na początku jak się uczysz, może być trudno, ale jak już złapie się rytm, jest coraz piękniej” – mówi Kasia.

Po rocznej formacji w Ośrodku wolontariuszka wraca do Dilla, gdzie będzie uczyć podstaw angielskiego w przedszkolu, pomagać w pracach remontowych i biurowych.