Przedstawiamy Wam Agnieszkę i Hanię

Jeszcze w tym tygodniu Agnieszka Więckiewicz i Hanna Wojciechowska wylecą na swój wolontariat misyjny do Peru.

Agnieszka Więckiewicz, ma 33 lata i mieszka w Bydgoszczy. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego. Praktycznie od dziecka jest związana z muzyką. Na co dzień pracuje w szkole; prowadzi „świetlicę” dla licealistów, w której uczniowie pod Jej okiem mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Ponadto prowadzi zespoły wokalne i wokalne zajęcia indywidualne dla dzieci i młodzieży w Młodzieżowym Domu Kultury. W wolnych chwilach pisze teksty, muzykę, które potem składa w piosenki i je wykonuje. Sama lub wraz ze swoimi przyjaciółmi, z którymi tworzy chrześcijański zespół „Figi Marcowe”.

Uwielbia gotować, podróżować, czytać biografie i poezję, a przy tym pić dobrą kawę – koniecznie w porcelanowych filiżankach.
Wyjazd na misję zrodził się u Agnieszki po ŚDM w Panamie. Od zawsze miała w sercu potrzebę bycia nieustannie w drodze i z ludźmi. I misja to dla niej najlepszy na to sposób.

Hania Wojciechowska ma 23 lata i pochodzi z Częstochowy. Od 4 lat jest studentką projektowania ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Na co dzień zajmuje się projektowaniem oraz produkcją odzieży. Najbardziej odnajduje się w asortymentach wykonanych z dzianiny ze względu na ich rzemieślniczy charakterze. Zawodowo zajmuje się pracą w social mediach. Jej pasją jest muzyka, turystyka górska i design.

Pomysł na wolontariat u Hani pojawił się już w gimnazjum, a w ostatnich latach połączył się z sympatią do Ameryki Południowej. Na misję chce jechać, by dać swój czas i przyjaźń tym, których Bóg postawi Jej na drodze.

Hania i Agnieszka najbliższy rok spędzą w Limie. Jest tam ośrodek „Dom Jana Bosko” prowadzony przez salezjanów. Trafiają tam chłopcy z biednych rodzin i ci, którzy mieszkają na ulicy. Wychowankowie otrzymują jedzenie, opiekę lekarską i psychologiczną oraz edukację.