35052 zł
cel 49280 zł

75
wspierających

Modernizacja sieci wodociągowej oraz zakup nowych zbiorników na wodę na misji w Bouar w RŚA

Pomóż w modernizacji sieci wodociągowej i budowie zbiorników na wodę pitną.

W Bouar w Republice Środkowafrykańskiej powstaje nowa placówka salezjańska. Niestety infrastruktura na placówce jest w bardzo złym stanie, sieć wodociągowa jest przestarzała i wymaga niezwłocznego remontu, a zbiorniki magazynujące wodę nie nadają się już do dalszego użytkowania. Docelowo salezjanie chcą otworzyć w Bouar szkołę zawodową, centrum młodzieżowe, dom dla nowicjuszy i nowicjat. Niestety bez naszej pomocy to się nie uda. Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż misjonarzom. Wspieraj Projekt 677!

Obecnie na misji przebywa czterech misjonarzy. Na placówce nie ma jeszcze warunków do nocowania, więc salezjanie mieszkają w malutkim domku diecezjalnym. Mimo złych warunków mieszkaniowych, ciężkiej sytuacji finansowej na misji, salezjanie już teraz pomagają okolicznym mieszkańcom w pracy na polu, odprawiają Msze święte, a najmłodszych przygotowują do sakramentów.

Republika Środkowoafrykańska to kraj, w którym przez pięć lat toczyła się wojna. Część kraju jest pod kontrolą rebeliantów. To sprawia, że panuje tam chaos i wszechobecna bieda. Więcej informacji o działaniach zbrojnych i wcześniejszej sytuacji znajdziesz w artykule „Nie zapomnij o RCA”.  Dużym wsparciem dla mieszkańców Bouar jest działalność misyjna salezjanów. Niestety bez naszego wsparcia misjonarze nie mogą w pełni pomóc potrzebującym. By móc rozwijać działalność placówki niezbędne jest przeprowadzenie modernizacji sieci wodociągowej i budowa zbiorników na wodę pitną.

Pomóżmy w rozwoju nowej placówki salezjańskiej w Bouar. Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 677!

Za projekt odpowiada ksiądz Artur Baartol SDB