57318 zł
cel 56000 zł

243
wspierających

Budowa domu salezjańskiego przy nowo powstającej parafii.

W miejscowości Rundu, w dzielnicy Sauyemwa w Namibii powstaje dom salezjański. Część prac została wykonana, jednak pandemia, oraz wzrost cen surowców i materiałów budowlanych zahamował inwestycję. Projekt 711 jest kontynuacją Projektu 650. Dołącz do akcji i wspólnie z nami pomóż w ukończeniu budowy domu księży salezjanów w Rundu.

Misjonarze z Namibii rozpoczęli swoją posługę w 1998 roku. Pierwsza placówką misyjną była miejscowoś Shambyu. W kwietniu 2018 roku miejscowy biskup poprosił misjonarzy o stworzenie nowej parafii i wybudowanie nowego kościoła w Rundu. Do parafii należą filie: Sauyemwa, Siyandeya, Ruu-rumwe, Gwangwa oraz Kayira-yira.  Salezjanie na terenie parafii budują dom salezjański, który ma być dodatkowo plebanią. Obecnie stawiane są ściany I pietra. Parter jest już gotowy w stanie surowy, trwają prace na piętrze.

Rundu jest w tej chwili drugim co do wielkości i liczebności miastem w Namibii, które ciągle się rozrasta. Mieszka tam obecnie ok. 100 tys. ludzi, z czego 35% to katolicy. Brakuje księży i powołań lokalnych, więc w tak dużym mieście są jedynie dwie parafie, w tym jedna prowadzona przez salezjanów. Do nowo powstałej przynależy ok. 7 tys. mieszkańców. Misjonarze prowadzą też w mieście centrum młodzieżowe, a w okolicznej wiosce otworzyli przedszkole. Pomóż wybudować dom salezjański w Namibii. Wspieraj Projekt711!

Za projekt odpowiada ksiądz Louis Malama SDB