59590 zł
cel 56000 zł

532
wspierających

Budowa domu salezjańskiego przy nowo powstającej parafii.

W miejscowości Rundu, w dzielnicy Sauyemwa w Namibii powstaje dom salezjański. Niestety, możliwości finansowe misjonarzy nie pozwalają na dalsze prace i ukończenie dzieła misyjnego. Dołącz do akcji i wspieraj Projekt 650!

Salezjanie na terenie nowo powstałej parafii chcą wybudować plebanię, aby być bliżej mieszkańców i potrzebujących. Misjonarze chcę dzielić codzienność z wiernymi, rozbudowywać i dobrze prowadzić placówkę. Za zebrane środki wybudują niewielki budynek. Potrzebne są pieniądze na fundamenty, postawienie ścian, dachu, wykończenie i wyposażenie. Dotychczas misjonarze mieszkają w budynkach przynależących do innej parafii, jednak jest to rozwiązanie tylko tymczasowe. Dodatkowo przy nowej parafii powstanie oratorium, przedszkole, internat i komplet boisk. Misjonarze chcą w ten sposób dać młodzieży możliwość aktywnego spędzaniu czasu.
Rundu jest w tej chwili drugim co do wielkości i liczebności miastem w Namibii, które ciągle się rozrasta. Mieszka tam obecnie ok. 100 tys. ludzi, z czego 35% to katolicy. Brakuje księży i powołań lokalnych, więc w tak dużym mieście są jedynie dwie parafie, w tym jedna prowadzona przez salezjanów. Do nowo powstałej przynależy ok. 7 tys. mieszkańców. Misjonarze prowadzą też w mieście centrum młodzieżowe, a w okolicznej wiosce remontują przedszkole. Pomóż wybudować dom salezjański w Namibii. Wspieraj Projekt 650!

Za projekt odpowiada ksiądz Jerzy Szurgot SDB

I ETAP PROJEKTU ZREALIZOWANY! DZIĘKUJEMY!

Drodzy Darczyńcy

Celem tego projektu była budowa domu salezjańskiego w Rundu. Projekt był dużym wyzwaniem dla nas, szczególnie w tym roku, kiedy obchodzimy 25-lecie obecności salezjańskiej w Namibii. Wasza pomoc w realizację tego projektu okazała się nieunikniona

Projekt na I etapie został zrealizowany bardzo dobrze, a nasz cel został osiągnięty. Dotychczas opłaciliśmy firmę budowlaną odpowiedzialną za stawianie konstrukcji budynku oraz zakupiliśmy materiały budowlane niezbędne do wykonania I etapu inwestycji. Obecnie czekamy na rozpoczęcie prac, aby móc dokończyć całe przedsięwzięcie budowlane, jednak na to są potrzebne dalsze środki finansowe.

Serdecznie dziękujemy za pomoc szczególnie w tych trudnych czasach. Życzymy Darczyńcom obfitości, Bożych błogosławieństw i szczęścia w życiu.

Pamiętamy o Was w modlitwie.

Dziękuję i Bóg zapłać.

Ksiądz Louis Malama SDB