Drodzy Darczyńcy,

tytułem wstępu chcielibyśmy przypomnieć, że jako Salezjanie w Odessie prowadzimy mimo wojny  dzieło duszpastersko – wychowawcze w dwóch różnych miejscach miasta:

Pierwsze to Bazylika Mniejsza pw. Św. Piotra w centrum miasta, gdzie prowadzona jest posługa duszpasterska, drugie to Centrum Młodzieżowe „NARNIA”. Odbywają się tu zajęcia szkolno/pedagogiczno – wychowawcze w szkole, przedszkolu, bursie oraz oratorium.

Dzięki pomocy Dobrodziejów i Sponsorów z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie  udało nam się przeprowadzić remont w Oratorium. Obecnie już w nieco radośniejszych nastrojach odbywają się tutaj zajęcia w różnego rodzaju kółkach zainteresowań takich, jak sportowe, taneczne, spotkania integracyjne z okoliczną młodzieżą i dziećmi oraz wiele innych

W tym liście pragniemy serdecznie podziękować ks. Dyrektorowi Jackowi Zdzieborskiemu SDB i Jego Wszystkim Współpracownikom, a szczególnie Maciejowi Olszewskiemu za przeprowadzenie Projektu Remontu w Oratorium, co było koniecznym wymogiem służb państwowych dla prowadzenia normalnej pracy z dziećmi.

Prosimy Was dalej o wsparcie oraz modlitwę by nasza współpraca mogła dalej się rozwijać, a my ze swojej strony zapewniamy Was o naszej wdzięczności i modlitewnej pamięci,

Serdeczne Bóg zapłać za Waszą pomoc.

Cezary Czerwiński SDB, dyrektor Oratorium