Podróżniczy Wtorek o Bangladeszu

9 sierpnia w kawiarni Agere Contra słuchaliśmy opowieści ks. Pawła Kociołka o Bangladeszu.

Misjonarz podzielił się swoją bogatą wiedzą i 12-letnim doświadczeniem pracy i życia w jednym z najgęściej zaludnionych krajów świata i zarazem jednym z najbiedniejszych państw Azji. Pytaniom nie było końca. Ks. Paweł opowiadał niezwykle ciekawie o kulturze, ludziach plemienia Garo, wśród których obecnie mieszka. O codziennym życiu, podróżach na motorze słabej jakości drogami, skutkach cyklonów, jedzeniu czy edukacji. Pokazał kontrasty w poziomie życia w przeludnionej Dhace i małych rolniczych wioskach. Dowiedzieliśmy się z jakimi problemami mierzą się katolicy, którzy są tu w mniejszości i jak pogodnym narodem są Bengalczycy.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu. Szczególnie dziękujemy ks. Pawłowi, że dzień przed powrotem do Bangladeszu podzielił się z nami wiedzą o tym kraju.

Spotkanie odbyło się w ramach Podróżniczych Wtorków, wspólnej inicjatywy kawiarni Agere Contra i Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Zapraszamy już 13 września 2022 r. na kolejne. Ks. Waldemar Jonatowski podzieli się swoim doświadczeniem pracy i życia w Sudanie Południowym.