Październik w kręgach salezjańskich kojarzy się z Tygodniem Misyjnym, który obchodzony jest w kościele jako szczególny czas dla misjonarek, misjonarzy i wszystkich osób związanych ze światem misji.

Niedziela misyjna jeszcze bardziej zachęca nas do poznawania bliżej pracy i codzienności ludzi posłanych do głoszenia Ewangelii za granicami kraju, a także przypomina nam o naszym powołaniu do bycia misjonarzem.

Przez cały miesiąc nasi misjonarze i wolontariusze i pracownicy Ośrodka Misyjnego odwiedzali parafie i oratoria, opowiadając o tym, jak wygląda życie na misjach. Dzielili się swoim doświadczeniem odmiennej kultury, ale przede wszystkim opowiadali o tym, jak to jest żyć we wspólnocie salezjańskiej na krańcach świata. Z jakimi obowiązkami się to wiąże, jakie relacje można nawiązać na miejscu oraz jak wpływa to na człowieka i co w nim zmienia.

Ks. Marek Kowalski wraz z panem Sanzą, który pochodzi z DR Konga, a także Anną Poliszkiewicz, która była wolontariuszką w Ugandzie odwiedzili parafię w Radziszowie, Olsztyn i Starogard Gdański. Z kolei w Warszawie w Przedszkolu św. Dominika Savio, ks. Marek opowiadał o misjach razem z Wiolettą Ciseł-Lany, która pracowała jako wolontariuszka w Zambii. Ks. Henryk Bońkowski z Moniką Łączyńską, która przez rok pracowała w domu dla chłopców ulicy w Zambii, opowiadali o misjach w Żyrardowie w parafii św. Cyryla i Metodego.

Nie zabrakło również animacji w wykonaniu wolontariuszy, którzy jeszcze kilka tygodni temu posługiwali na misjach! Milena Kowalik, pracująca wcześniej na Madagaskarze odwiedziła między innymi Oratorium „Dominiczek” w Bydgoszczy i parafię Narodzenia NMP w Gryfinie, a Martyna Zaremba opowiadała o swoim wolontariacie w Namibii i Malawi w lublińskim oratorium.

 

Dziękujemy wszystkim za pełne zaangażowanie, parafiom i wiernym za ciepłe przyjęcie.

Jesteś zainteresowany zorganizowaniem animacji misyjnej w parafii, wspólnocie, festynie, kolonii, szkole czy uniwersytecie? Skontaktuj się z ks. Markiem: 691 818 901, animacja@misjesalezjanie.pl.