21 sierpnia opowiadaliśmy o misjach, wolontariacie i codzienności w Afryce podczas kolonii dla dzieci objętych leczeniem w Centrum Zdrowia Dziecka i będących pod opieką Fundacji Nasze Dzieci. Wyjazdy letnie organizowane są od 1993 roku pod hasłem „Wakacyjna kropla szczęścia”, a tegoroczna edycja odbyła się w Jarosławcu.

Ks. Marek Kowalski opowiedział o naszym Ośrodku Misyjnym i codziennych pracach. Anna Poliszkiewicz podzieliła się swoim doświadczeniem bycia wolontariuszką misyjną w Ugandzie, pokazała zdjęcia i opisała, jak wyglądała codzienność na afrykańskim lądzie. Kl. Bwalya Kasonde, który pochodzi z Zambii, mówił o języku bemba, jedzeniu, zwyczajach i odpowiadał na pytania dzieci. Na kolonii jedną z wolontariuszek była Kamila Cięciara, która od lat wspiera działania Fundacji Nasze Dzieci, a w przyszłym roku leci na misje do Sudanu Południowego.

Dzieci nie tylko słuchały o życiu w Afryce, ale mogły też przez moment przenieść się tam! Przywiezione przez nas stroje misyjne, koszule, sukienki, chitengi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy mógł wybrać dla siebie strój i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Wielką ciekawość i zdziwienie wzbudziły zabawki własnoręcznie wykonane przez dzieci w Afryce. Nie zabrakło również nauki chodzenia z koszykiem na głowie i zabawy podczas zawodów.

Dziękujemy za zaproszenie! I za pięknie spędzony czas!