S. Marzena Kotuła już w ten wtorek wylatuje na misje do Wenezueli. Będzie posługiwała w części Amazonii, gdzie siostry salezjanki pracują z rdzenną ludnością, głównie Janomamami.

Siostra Marzena pochodzi z Kotunia koło Piły, skończyła studium z administracji. Śluby zakonne złożyła w 2002 roku. Przez lata pracowała w księgowości, czy administracji w szkołach i domach dziecka, pracowała przy projektach. W październiku 2021 roku otrzymała krzyż misyjny z rąk Matki Generalnej siostry Chiary Cazzuoli, a w maju 2022 roku poznała nazwę kraju, do którego została posłana.

Jak mówi s. Marzena, praca na misjach to marzenie z dzieciństwa, kiedy to oglądała filmy podróżniczego Tony’ego Halika i szczególnie czekała na moment, kiedy podróżnik odwiedzał wioski i spotykał miejscową ludność i misjonarzy.

Wenezuela, do której się udaje, to kraj przechodzący duży kryzys ekonomiczno – polityczny. Nadal rośnie tu skrajne ubóstwo, w którym żyje prawie 80% rodzin w kraju. Salezjanki swoje dzieła prowadzą w ok 20 placówkach rozsianych po całym kraju, zarówno w Caracas, stolicy kraju, jak i w Amazonii. Siostra Marzena jedzie z otwartością, aby pracować i żyć razem z nimi.

Życzymy siostrze łask Bożych podczas pracy misyjnej, opieki Wspomożycielki i nieustającego entuzjazmu i radości, którymi zaraża innych.

 

Poniżej zdjęcia dzieci, które mieszkają w Amazonii, z którymi swoją pracę niebawem rozpocznie s. Marzena.