Na urlop do Polski przyjechała s. Ewa Potaczek, która na misje do Argentyny wyjechała w 2015 roku. Wczoraj odwiedziła nas i opowiedziała o swojej pracy oraz sytuacji na placówce misyjnej.

S. Ewa Potaczek od roku pracuje w Puerto Santa Cruz, południowej części kraju, w regionie patagońskim. Odpowiedzialna jest za wspólnotę i zespół szkół. Siostry prowadzą przedszkole, szkołę podstawową i średnią. Do nowej placówki misjonarka przyjechała w trakcie trwania pandemii, przez co nie mogła nawiązać kontaktów z mieszkańcami i w pełni realizować swoje zadania. Lekcje prowadzone były zdalnie, misjonarki starały się zapewnić uczniom dostęp do komputerów. W tym roku uczniowie wrócili do szkół, ale nadal obowiązuje reżim sanitarny.

Wcześniej s. Ewa pełniła posługę w Río Gallegos, w mieście na południu Argentyny. Misjonarka pracowała z dziećmi i młodzieżą w szkole oraz jeździła na peryferia miasta, aby być z biednymi i ich wspierać.  Siostry organizowały tam pomoc materialną, rozdawały jedzenie, a w soboty prowadziły zajęcia dla dzieci.

S. Ewie życzymy zdrowia i spokojnego odpoczynku w kraju. Niech Wspomożycielka Wiernych wyprasza potrzebne łaski!