W sobotni wieczór 18 maja w ramach Nocy Muzeów Salezjański Ośrodek Misyjny odwiedziło prawie 60 osób! Zwiedzający mieli okazję zobaczyć, dotknąć i spróbować, jak smakują misje.

Na wejściu na odwiedzających czekały egzotyczne przekąski i gadżety misyjne. Goście mogli spróbować chipsów z różnych stron świata, czyli suszonych larw owadów z Afryki i smażonych bananów sprzedawanych na ulicach Ameryki Południowej. Na małych odkrywców czekały podświetlane lupki i breloczki z peruwiańską lamą.  W holu głównym z mozaikami ze snem księdza Bosko wyświetlane były filmy z placówek misyjnych o pracy misjonarek, misjonarzy i wolontariuszy.

Dalej zwiedzający mogli przejść do oglądania wystawy misyjnej, gdzie w kilku pomieszczeniach czekało na nich ponad 3000 eksponatów z różnych stron świata. Zainteresowanych oprowadzali ks. Marek Kowalski, wieloletni misjonarz w Zambii i przyjaciel Ośrodka z Demokratycznej Republiki Konga. Przewodnicy wyjaśniali znaczenie etiopskich malowideł, pokazywali elementy stroju masajskiego i wiele innych przedmiotów z każdego kontynentu. Goście opuszczający Ośrodek mogli dołączyć do wolontariuszy ćwiczących afrykańskie układy taneczne.

Dziękujemy wszystkim odwiedzającym i zapraszamy w przyszłym roku!